خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

الخميس ١٨ رمضان ١٤٤٠

Thursday, May 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه خشکسالی و مدیریت آب
حاجی زاده تاکید کرد:
لزوم تأمین آب شرب روستاهای کم آب خوزستان در تابستان
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان، گفت: برای تامین آب شرب روستاهای در معرض کم آبی در تابستان باید از هم اکنون تدابیر لازم اندیشیده شود.

۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۲۲:۵۶

صفحه اول روزنامه های ۲۴ مهر اصفهان
هفت خوان خشکسالی/دبه FATF/مسجد جامع عباسی در سکوت ۴۰۰ساله شد
یکشنبه در قمیشلو چه گذشت؟، هفت خوان خشکسالی، تحویل کاروانسراهای وقفی به سرمایه‌گذاران، سیب سمیرم پنجه در پنجه بحران، دبه FATF، تراژدی جمال؛ این پرده سقوط سلمان و مسجد جامع عباسی در سکوت ۴۰۰ساله شد از عناوین اصلی امروز روزنامه های اصفهان است.

۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۰۷:۵۹

تاراج منابع آبی ایران ادامه دارد؛ برنامه جامع مدون مصوب برای خشکسالی نداریم
مشاور عالی وزیر جهادکشاورزی از ادامه تاراج منابع آبی ایران خبر داد و گفت: برنامه جامع مدون مصوب برای خشکسالی نداریم.

۱۳۹۷/۶/۱۳ - ۱۳:۵۷

شبستان گزارش می دهد؛
بحران مدیریت ‌آب در حاشیه کویر/۳۰ درصد قنوات خراسان جنوبی نم پس نمی دهد
روزهای پیک مصرف آب بدون هیچ مشکلی در خراسان جنوبی پشت سر گذاشته شد و تنش آبی در هیچ نقطه شهری به وجود نیامد اما کارشناسان معتقدند برای جلوگیری از بحران ‌آب در سال های ‌آ‌ینده باید «مدیریت مصرف آب» تقویت شود.

۱۳۹۷/۶/۴ - ۱۴:۳۳

کمبود آب به مختصات همه محدوده کشور
استان اردبیل یکی از استان های شمالی کشور نسبت به سایر مناطق کشور از قطعی آب مصون بوده و به مرز بحران نرسیده اما کمبود آب اینجا نیز به چشم می خورد و این معنی ایست که مسئله کمبود آب به تمامی مختصات محدوده کشور رسیده است.

۱۳۹۷/۶/۳ - ۱۱:۱۳

بروکراسی اداری از ادارات به حوزه های علمیه هم سرایت پیدا کرده است
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در فارس با اشاره به اینکه بروکراسی اداری از ادارات به حوزه های علمیه هم سرایت پیدا کرده است، گفت: برای رفع خلاءهای اداری نیازمند عملی انقلابی هستیم.

۱۳۹۷/۳/۲۴ - ۲۳:۵۰

مسئله خشکسالی خوزستان بسیار حاد است/ ضرورت انتقال آب از کارون به سمت نخیلات شادگان
خبرگزاری شبستان: استاندار خوزستان گفت: در حال حاضر مسئله خشکسالی خوزستان بسیار حاد است و نمی‌توان تحمل کرد که کسانی در این خصوص اهمال کرده و این موضوع را پشت گوش بیندازند.

۱۳۹۶/۱۱/۱۸ - ۱۷:۳۲

ضرورت آمادگی دستگاه‌های اجرایی ماسال در بحران
خبرگزاری شبستان: فرماندار ماسال گفت: همه دستگاه‌ها در خصوص بحران و پدافند غیرعامل آمادگی کامل را داشته باشند.

۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۰۸:۳۸

کمبود آب در سد مخزنی دز
ارتفاع فعلی آب در سد دز حدود ۳۰۶.۵ متر از سطح دریای آزاد است اما بر اساس قاعده این ارتفاع نباید کمتر از ۳۱۰ متر باشد و با توجه به وضعیت خشکسالی به منظور پایداری سد و بهره برداری به صلاح نیست تا ارتفاع از این میزان پایین تر برود.

۱۳۹۶/۱۰/۲۴ - ۰۹:۰۳

رفع بحران آب، نگاه امروز/ خشکسالی دست از سر فارس برنداشته است
خبرگزاری شبستان: در جلسه شورای منابع آب استان فارس تاکید شده است: نگاه امروز باید رفع بحران آب باشد، متاسفانه خشکسالی دست از فارس برنداشته است.

۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۱۲:۲۴

فرماندار فردوس:
۱۹۷ روستای فردوس بر اثر خشکسالی خالی از سکنه شد
خبرگزاری شبستان: فرماندار فردوس با اشاره به اینکه ۳۴۲ میلیارد ریال به منابع آبی در شهرستان فردوس خسارت وارد شده است،گفت: از ۲۴۱ آبادی شهرستان فردوس بر اثر خشکسالی۱۹۷ آبادی خالی از سکنه شده‌اند.

۱۳۹۵/۳/۲۲ - ۱۹:۲۴

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی:
مشارکت ۳۴ هزار دانش‌آموز در طرح ملی داناب خراسان جنوبی
خبرگزاری شبستان: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی از مشارکت ۳۴ هزار دانش‌آموز درطرح ملی داناب خبر داد و گفت: این طرح یکی از اثربخش‌ترین پروژه‌ها در ارتباط با تعادل بخشی بیلان دشت‌های آبی استان و اصلاح فرهنگ بهره‌برداری بهینه از منابع آب است.

۱۳۹۴/۱۲/۱۶ - ۱۲:۳۶

مدیرکل منابع طبیعی خراسان جنوبی اعلام کرد:
افتتاح ۱۵ پروژه در دهه فجر/ تخصیص۳۴ درصدی اعتبارات امسال
خبرگزاری شبستان: مدیرکل منابع طبیعی خراسان جنوبی از بهره برداری ۱۵ پروژه همزمان با ایام دهه مبارک فجر خبر داد و گفت: این پروژه ها با اعتبار ۸۰۰ میلیون تومان و در بخش های مختلف به بهره برداری می رسد.

۱۳۹۴/۱۱/۵ - ۱۱:۱۵

گزارش شبستان؛
روستاهاي خراسان جنوبي در بحران بی‌آبی غرق شدند/ مسئولان باور کنند «آب» نیست
خبرگزاری شبستان: قصه پرغصه کم آبي اين روزها ديگر تکراري شده و حتي مردم ديگر از گفتن آن خسته شده اند! کمبود آب براي کشاورزي از يک سو و نبود آب آشاميدني در ۴۰۰ روستاي استان از ديگر سو، مهاجرت و حاشيه نشيني را در سالهاي اخير به دنبال داشته است.

۱۳۹۴/۱۰/۳۰ - ۱۸:۱۸

در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خراسان جنوبی مطرح شد:
کسری ۱۷۰میلیون مترمکعب ذخایر ‌آبی در استان/ سند ملی آب خراسان جنوبی بروزرسانی شود
خبرگزاری شبستان: مدیرعامل آب منطقه ای خراسان جنوبی با بیان اینکه هم اکنون منابع، ذخایر آبی استان با کسری ۱۷۰ میلیون مترمکعبی مواجه است، گفت: باید تا زمان اجرای طرح انتقال آب از دریای عمان، مدیریت آب‌های استان جدی گرفته شود.

۱۳۹۴/۴/۲۲ - ۱۵:۲۷

سرانه مصرف آب برای هرنفر در استان سمنان۲۰۰ لیتراعلام شد
خبرگزاری شبستان: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان گفت: سرانه مصرف آب برای هر نفر در استان سمنان، در شبانه روز حدود به ۲۰۰ لیتر است.

۱۳۹۴/۴/۱ - ۱۴:۱۱

وضعیت بحرانی آب در نصف جهان / پروژه‌های انتقال آب به سرعت اجرایی شود
خبرگزاری شبستان: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اصفهان گفت: در حال حاضر وضعیت آب در نصف جهان بحرانی بوده پروژه‌های انتقال آب در استان باید به سرعت اجرایی شود.

۱۳۹۳/۱۰/۱۸ - ۰۸:۵۷

تکمیل طرحهای نیمه تمام بخش آب درکشور 140 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد
خبرگزاری شبستان: معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: تکمیل طرحهای نیمه تمام بخش آب درکشور 140 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

۱۳۹۳/۸/۱۵ - ۱۵:۲۵

پایان 15 ماه خشکسالی زاینده رود/ رویای زنده بودن زاینده رود به واقعیت پیوست
خبرگزاری شبستان: در حالی دریچه های سد زاینده رود از 12 آبان باز شده است که مردم اصفهان پس از 15 ماه شاهد جاری شدن آب زاینده رود در بستر تشنه این رودخانه هستند.

۱۳۹۳/۸/۱۴ - ۱۴:۱۵

13 هزار میلیارد تومان خسارت ناشی از خشکسالی در استان یزد
خبرگزاری شبستان: مديركل مديريت بحران استانداري يزد گفت: خشکسالی سال های اخیر باعث تحمیل خسارت بیش از 13 هزار میلیارد تومانی به استان یزد شده است.

۱۳۹۳/۷/۲۲ - ۱۵:۱۱