خبرگزاری شبستان

شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸

السبت ٢٠ رمضان ١٤٤٠

Saturday, May 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه منتظران
حجت الاسلام ماندگاری:
منتظر واقعی به بیت المال دست درازی نمی‌کند
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام ماندگاری  با بیان اینکه منتظر واقعی انسانی بابصیرت است که هیچ اموری سرگردان نمی‌شود، گفت: مومن و منتظر واقعی با ایمان به خداوند هرگز به بیت المال دست درازی نمی‌کند چراکه می‌داند باید در قیامت نسبت به عمل خود پاسخ دهد.

۱۳۹۵/۸/۸ - ۰۹:۱۳

استاد حوزه و دانشگاه در گفت وگو با شبستان:
امر به معروف و نهی از منکر از شئون انتظار است
خبرگزاری شبستان: امام صادق(ع) می فرمایند: «امام مهدی علیه السلام و یارانش آمران به معروف و ناهیان از منکر هستند.» پس نمی توان پذیرفت که کسی بتواند در جرگه یاران امام عصر علیه السلام باشد، اما آمر به معروف و ناهی از منکر نباشد.

۱۳۹۵/۷/۲۷ - ۰۹:۲۸

آینده به چه کسانی تعلق دارد؟!
خبرگزاری شبستان: بر مردم زمانی می‌آید كه امامشان از منظر آنان غایب می‌شود. خوشا به حال آنان كه در آن زمان در امر [ولایت] ما اهل بیت ثابت قدم و استوار بمانند.

۱۳۹۵/۶/۲۸ - ۱۱:۴۲

انتظار عامیانه؛ انتظار عالمانه (۹)
نگاه عامیانه به مهدویت می تواند مانع عاقبت به خیری منتظران شود
خبرگزاری شبستان: منتظرانی که عامیانه به موضوع منجی و مهدویت نگاه می کنند ممکن است بعد از ظهور جزو دشمنان امام زمان علیه السلام قرار بگیرند. کما این که در روایات هم به این مطلب تصریح شده است .

۱۳۹۵/۶/۶ - ۱۲:۳۹

دعای منتظران در عید فطر
خبرگزاری شبستان: امام باقر علیه السلام دعای خاصی را برای روزعید فطر و به منظور درک دولت کریمه و دوران ظهور حضرت مهدی علیه السلام بیان کرده اند.

۱۳۹۵/۴/۱۶ - ۱۰:۵۸

مسئولیت پذیری در عرصه های اجتماعی و سیاسی در پرتو خداخواهی از مصادیق عینی انتظار است
خبرگزاری شبستان:تولیت آستان قدس رضوی گفت: مسئولیت پذیری،حضور مسئولانه در عرصه های اجتماعی و سیاسی و دگرخواهی در پرتو خداخواهی از مصادیق عینی انتظار است.

۱۳۹۵/۳/۲ - ۱۵:۲۸

تکالیف و وظایف شیعه در زمان غیبت امام زمان (عج)
خبرگزاری شبستان:معرفت و شناخت امام زمان (عج) و دعا کردن برای آن حضرت از جمله اعمال سفارش شده به شیعیان در زمان غیبت است.

۱۳۹۵/۳/۱ - ۱۲:۴۵