خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷

الثلاثاء ٧ رمضان ١٤٣٩

Tuesday, May 22, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه سعدی شیرازی
کپی برداری شاعران بزرگ ‌جهان از سعدی شیرازی/ دکارت باید اخلاق را از گلستان فرا بگیرد
خبرگزاری شبستان: سعدی شیرازی شاعری است که بسیاری از شاعران بزرگ همچون خواجوی کرمانی، عبید زاکانی و حتی حافظ شیرازی از وی الهام گرفته اند و از روی دست این استاد طناز قند فارسی، کپی کرده اند.

۱۳۹۷/۲/۱ - ۱۳:۲۹

تصاویری از مراسم بزرگداشت یادروز سعدی شیرازی
همه ساله در آخرین شب ماه فروردین، مراسم یادروز سعدی شیرازی در جوار آرامگاه وی برگزار می شود، اول اردیبهشت به نام روز سعدی در تقویم کشور شناخته می شود.

۱۳۹۷/۲/۱ - ۰۸:۴۹

مراسم بزرگداشت یادروز سعدی شیرازی
خبرگزاری شبستان: همه ساله در آخرین شب ماه فروردین، مراسم یادروز سعدی شیرازی در جوار آرامگاه وی برگزار می شود، اول اردیبهشت به نام روز سعدی در تقویم کشور شناخته می شود.

۱۳۹۷/۲/۱ - ۰۰:۱۴

سعدیا! چون تو کجا نادره گفتاری هست
خبرگزاری شبستان: یکم اردیبهشت روز بزرگداشت مردی است که ابومحمد مشرف ‌الدین مصلح بن عبدالله نام دارد، برخی او را با تخلصش به نام سعدی می شناسند، او در بین سال های ۶۰۶ تا ۶۹۰ هجری قمری می زیسته است.

۱۳۹۶/۲/۱ - ۱۴:۵۰

ستاره محوری باعث کهولت سنی سینمای ایران شده است
خبرگزاری شبستان: یک کارگردان سینما با اشاره به اینکه متاسفانه ستاره محوری باعث کهولت سنی در سینمای ما شده است، گفت: متاسفانه عدم آموزش باعث شده تا از سنین دیگر برای یک سن استفاده شود و این باعث می شود تا همزاد پنداری توسط مخاطب شکل نگیرد.

۱۳۹۵/۴/۲۶ - ۱۳:۵۰

کتابت اشعار سعدی توسط خوشنویسان شیرازی در جوار آرامگاه شیخ اجل
خبرگزاری شبستان:  اشعار سعدی توسط بیش از ۱۵۰ خوشنویس شیرازی در جوار آرامگاه شیخ اجل کتابت شد.

۱۳۹۵/۲/۴ - ۲۲:۱۷

گزارش تصویری/ کتابت اشعار «سعدی» توسط خوشنویسان شیرازی
خبرگزاری شبستان: اشعار «سعدی» توسط خوشنویسان شیرازی در جوار آرامگاه شیخ اجل کتابت شد.

۱۳۹۵/۲/۴ - ۲۱:۳۵

سعدی ضمیر آگاه و حافظ ضمیرناخودآگاه ایرانی است
خبرگزاری شبستان: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سعدی ضمیر آگاه و حافظ ضمیر ناخودآگاه ایرانی است در یک کلام سعدی خرد داشت و حافظ عشق بود و امروز بیش از گذشته به ادبیات و سعدی نیازمندیم.

۱۳۹۵/۲/۲ - ۱۹:۰۰

پروژه های که برای اعتلای فرهنگ ایرانی و اسلامی باشد، مورد حمایت دولت قرار می گیرد
خبرگزاری شبستان: معاون رئیس جمهور گفت: آنچه برای اعتلای این فرهنگ نیاز باشد محقق می شود و هر پروژه ای که برای اعتلای فرهنگ ایرانی و اسلامی باشد، مورد حمایت دولت قرار می گیرد.

۱۳۹۵/۲/۱ - ۲۲:۴۱

عملگرایی را در سال اقدام و عمل را باید از سعدی آموخت و اجرایی کرد
خبرگزاری شبستان: امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه عملگرایی را در سال اقدام و عمل را باید از سعدی آموخت و اجرایی کرد، گفت: شاعری توانمندیست اما شاعری تنها خضیصه او نیست.

۱۳۹۵/۲/۱ - ۲۱:۳۹

امروز زمان بازگشت به سوی پیوند با اندیشه های سعدی فرارسیده است
خبرگزاری شبستان: دبیر برگزاری یادروز سعدی شیرازی گفت: امروز هنگامه بازگشت به اصل خویش، پیوند و انس با اندیشه های سعدی فرارسیده است.

۱۳۹۵/۲/۱ - ۲۱:۲۲

سعدی، عمل صالح و خداترسی را از مهمترین مولفه های مدیران می داند
خبرگزاری شبستان: استاندار فارس با اشاره به اینکه امروز آموزه های انسانی سعدی نیاز امروز جامعه است، گفت: سعدی، عمل صالح و خداترسی را از مهمترین مولفه های مدیران می داند.

۱۳۹۵/۲/۱ - ۲۱:۰۱

سعدی، خاکسار در راه اهل بیت (ع) است
خبرگزاری شبستان: دانشیار گروه ادبیات زبان عرب دانشگاه کرمانشاه، سعدی را شاعری با ویژگی های خاص از جمله عزت نفس، خوش بینی، دین داری و خاکساری در راه اهل بیت (علیهم السلام) دانست.

۱۳۹۵/۲/۱ - ۱۳:۳۱

سرخوش از ناله مستانه سعدی است رهی /همه گویند ولی گفته سعدی دگر است
خبرگزاری شبستان: نظرات و تجلیل برخی شاعران معاصر در خصوص سعدی شیرازی در این گزارش جمع شده است، رهی معیری در خصوص سعدی می گوید: «همه گویند ولی گفته سعدی دگر است.»

۱۳۹۵/۲/۱ - ۱۲:۵۵

یکی از محاسن برجسته شعرای ایران برخورداری از آموزه های اسلامی است
خبرگزاری شبستان: معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه یکی از محاسن برجسته شعرای ایران برخورداری از آموزه های اسلامی است، گفت: حافظ، سعدی و مولانا با قرآن و سیره بزرگان آشنا بودند و در اشعار آنان کامل این مسئله واضح است.

۱۳۹۵/۱/۳۱ - ۱۹:۲۱

سعدی شیرازی، شاعر صلح است
خبرگزاری شبستان: معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، سعدی شیرازی را شاعر صلح عنوان کرد و گفت: یکی از نشانه های سعدی شیرازی حکمت اوست.

۱۳۹۵/۱/۳۰ - ۱۵:۰۴

برگزاری یادروز سعدی شیرازی با حضور معاون رئیس جمهور
خبرگزاری شبستان: دبیر برگزاری مراسم یادروز سعدی شیرازی از برگزاری مراسم یادروز سعدی با حضور دکتر نوبخت، معاون رئیس جمهور خبر داد و گفت: این مراسم اول اردیبهشت ساعت ۲۰ در جوار آرامگاه سعدی شیرازی برگزار می شود.

۱۳۹۵/۱/۳۰ - ۱۵:۰۳