خبرگزاری شبستان

جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸

الجمعة ٢١ ذو الحجّة ١٤٤٠

Friday, August 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه فقه حکومتی
سایت جدید پایگاه تخصصی فقه حکومتی وسائل رونمایی‌ می‌شود
سردبیر پایگاه تخصصی فقه حکومتی وسائل از برگزاری آیین رونمایی سایت جدید این پایگاه با حضور شخصیت های حوزوی و با سخنرانی آیت الله شب زنده دار خبر داد.

۱۳۹۸/۳/۱۱ - ۱۰:۲۷

آیت الله رشاد:
فقه اسلامی دارای نظام است که باید متناسب با روزگار پیشرفت کند
آیت الله رشاد گفت: فقه کنونی بدون نظام نیست و نظام دارد اما باید نظام آن متناسب با روزگار پیشرفته باشد. اداره جامعه اسلامی با احکام بدون نظام امکان ندارد.

۱۳۹۷/۹/۱۲ - ۱۶:۲۰

برگزاری دوره «رویکردشناسی فقه حکومتی» به صورت مجازی
دوره علمی «رویکردشناسی فقه حکومتی» به صورت مجازی ویژه تابستان از سوی مؤسسه علمی فرهنگی آفاق حکمت برگزار می شود.

۱۳۹۷/۶/۳ - ۱۴:۳۷

پذیرش دانش پژوه در مرکز مطالعات فقه حکومتی
خبرگزاری شبستان: مرکز مطالعات فقه حکومتی تحت نظارت آیت الله محسن اراکی برای دوره تربیت پژوهشگر و تکمیل کادر پژوهشی خود، دانش پژوه می پذیرد.

۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۰۹:۳۸

بررسی «فقه حکومتی در منظومه فکری امام خمینی(ره)»
خبرگزاری شبستان: نشست علمی «فقه حکومتی در منظومه فکری امام خمینی(ره)» به همت پایگاه فقه حکومتی وسائل و همکاری پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی ۲۵ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.

۱۳۹۷/۲/۲۴ - ۱۳:۵۶

چهارمین هم‌اندیشی فقه‌ حکومتی برگزار می‌شود
خبرگزاری شبستان: نشست چهارمین هم‌اندیشی فقه‌حکومتی به همت دبیرخانه نشست هم اندیشی فقه حکومتی و گروه فقه سیاسی دانشگاه باقرالعلوم(ع) برگزار می شود.

۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۱۵:۰۵

رویکردشناسی فقه حکومتی
خبرگزاری شبستان: دین ما دین خاتم است. بنابر این، اسلام باید همه‌چیز را بگوید که گفته است. حکومت هم جزئی از آن است وگرنه این دین باید نسخ بشود. اگر بگوییم اسلام برای حکومت حرفی ندارد یعنی ولایت سکولار را پذیرفته‌ایم.

۱۳۹۶/۱۱/۹ - ۱۳:۳۳

در موسسه آفاق حکمت؛
درس گفتار رویکردشناسی فقه حکومتی برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: دوره ویژه آشنایی طلاب و دانش‌پژوهان با رویکردهای مختلف فقه، در قالب درس گفتار رویکردشناسی فقه حکومتی برگزار می شود.

۱۳۹۶/۹/۲۶ - ۱۲:۵۶

نشست هم‌اندیشی فقه حکومتی در مشهد مقدس برگزار می‌شود
خبرگزاری شبستان: دبیر نشست هم‌اندیشی فقه حکومتی از برگزاری این نشست تخصصی در روزهای اول تا سوم شهریورماه در مشهد مقدس خبر داد.

۱۳۹۶/۵/۳۰ - ۱۴:۴۶

زیارت اربعین خروجی تمدن سازی اسلامی است
خبرگزاری شبستان: فقه حکومتی مسئول طراحی نظامات اجتماعی است و اگر این خرده نظام ها توسط فقه حکومتی محقق شود، می توانیم تمدن سازی اسلامی داشته باشیم که خروجی آن زیارت اربعین با محوریت حضرت سیدالشهداء(ع) می شود.

۱۳۹۵/۷/۲۸ - ۱۰:۳۱

تشریح نظام سازی و گام‌های آن
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام سعدی معتقد است: لایه اولی که در حوزه نظام‌سازی درگیر می‌‍ شود، لایه مباحث فقه حکومتی است.

۱۳۹۵/۱/۱۷ - ۱۵:۲۵