خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷

السبت ١٠ جمادى الثانية ١٤٤٠

Saturday, February 16, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه نخلستان
۳۱ هزار اصله نهال خرمای صادراتی بین نخلکاران سيستان و بلوچستان توزیع شد
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به اینکه مقدمات تولید خرمای صادراتی پیارم فراهم شده است، گفت: ۳۱ هزار اصله نهال خرمای پیارم یارانه ای بین نخلکاران سيستان و بلوچستان توزیع شد.

۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۳:۴۲

نخلداران خوزستان در هراس مرگ نخل ها/ اینجا نخل ها تشنه می میرند
خبرگزاری شبستان: ریشه‌هایشان در آب شور می‌سوزد، از شاخ و برگ افتاده و بی‌ثمر مانده‌اند این وارثان دردهای جنوب!

۱۳۹۷/۳/۳۰ - ۱۴:۲۹

آتش در نخلستان مقیطیعه
آتش در نخلستان روستای مقیطیعه آبادان بر اثر سهل انگاری صاحب نخلستان مجاور در سوزاندن علف های هرز رخ داد. بر اثر این آتش سوزی پانصد نخل نخلستان با ارزشی بالغ بر دویست میلیون تومان در آتش سوخت.

۱۳۹۵/۲/۱۷ - ۱۹:۲۰

گرده افشاني درختان نخل در جنوب کرمان
عمل گرده افشانی درخت خرما توسط انسان را "بو دادن " می گویند. گرده افشانی از مهمترین و حساس ترین عملیات زراعی خرما است و نقش بسیار مهمی در تولید میوه و بهبود کیفیت و کمیت آن دارد.

۱۳۹۵/۱/۱۵ - ۰۸:۳۰