خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸

الأحد ٢٠ صفر ١٤٤١

Sunday, October 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه امام مهدی علیه السلام
خواندن دعای فرج در این مکان ها سفارش شده است!
خبرگزاری شبستان: همان طور که دعا برای تعجیل فرج مولایمان حضرت حجت علیه السلام در زمان های مخصوصی تاکید شده، در جاهای معینی نیز در این باره سفارش شده است.

۱۳۹۶/۱۱/۷ - ۱۱:۴۸

ضیافت امام مهدی(عج) برای مومنان چگونه است؟!
خبرگزاری شبستان: اینکه در زیارت روز جمعه می خوانیم: «وَ أَنَا يَا مَوْلايَ فِيهِ ضَيْفُكَ وَ جَارُكَ؛ و من ای آقایم! در این روز مهمان شما و در پناه شما هستم»، به چه معنا است و کیفیت این مهمانی چگونه است.

۱۳۹۶/۱۱/۵ - ۱۰:۱۷

امام مهدی علیه السلام چند سال حکومت می کند؟
خبرگزاری شبستان: روایاتی که در آن به مدت حکومت حضرت مهدی علیه السلام اشاره شده است، با هم اختلاف دارد. مدت هایی که در روایات برای حکومت آن حضرت(عج) مشخص شده مختلف و متعدد است.

۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۶:۲۰

شیوه سوره مبارکه رعد برای اثبات وجود امام مهدی(عج)
خبرگزاری شبستان: امام صادق علیه السلام فرمودند: « منذر، رسول خدا صل الله علیه وآله و هادی، امیرالمومنین علیه السلام و ائمه بعد از وی هستند و در هر زمانی امامی هدایتگر و روشنگر خواهد بود. »

۱۳۹۶/۴/۲۶ - ۱۲:۵۴

حدیث انتظار...
وقتی قرآن امیر(ع) ظاهر می شود
خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین امام علی علیه السلام فرمودند: «به قرآنی که نزد من است، جز پاکان و جانشینان از فرزندانم به آن دست نمی یابند.»

۱۳۹۶/۴/۱۱ - ۱۱:۰۲

وظیفه علمای امت و مستمعان از زبان امام مهدی علیه السلام
خبرگزاری شبستان: علما، پاسداران حریم دین و پیشگامان صلاح و سداد امت اند؛ از این رو نقش موثری در زمینه سازی ظهور آخرین حجت الهی علیه السلام بر عهده دارند.

۱۳۹۶/۳/۹ - ۱۱:۳۲

وظایف ۱۳ زنی که سپاه امام مهدی(عج) را همراهی می کنند
خبرگزاری شبستان: مفضل بن عمر می گوید: امام صادق علیه السلام فرمودند: «همراه حضرت قائم علیه السلام سیزده زن هستند.» عرض کردم: آنان چه می کنند و چه نقشی خواهند داشت؟ ...

۱۳۹۶/۲/۲ - ۱۱:۱۱

توصیف امام رضا(ع) از حضرت بقیه الله(عج)
خبرگزاری شبستان: از آن جا که معصومان علیهم السلام انسان های کامل و از هر جهت اسوه و الگوی بشریت هستند، اخلاق نیکو را نیز در بالاترین حد دارا می باشند.

۱۳۹۶/۱/۸ - ۱۰:۰۱

حدیث انتظار...
راز مهدی خواندن امام عصر(عج)
خبرگزاری شبستان: یکی از القاب امام زمان(عج) مهدی است که امام باقر(ع) در حدیثی دلیل این لقب را بیان کرده اند.

۱۳۹۵/۱۱/۲۰ - ۱۰:۱۷

کارشناس مرکز تخصصی مهدویت در گفت و گو با شبستان:
جهان با ظهور منجی (عج)، اقتصاد عاری از فساد را تجربه می کند
خبرگزاری شبستان: امروزه سرمايه‌ انساني کارآمد نقش بسيار مهمي در جوامع توسعه يافته دارد و به همين جهت دولت‌ها معمولاً درصدد گسترش آموزش‌هاي عمومي و تخصصي هستند. یکي از خصوصيات جامعه‌ مهدوي نیز فراواني علم و دانش مردم در اين زمان است.

۱۳۹۵/۵/۱۱ - ۰۹:۴۳

حجت الاسلام کفیل در گفت و گو با شبستان:
امام غایب (عج) ما صبوری را از مادر الگو گرفته است
خبرگزاری شبستان: مدیر مرکز تخصصی نماز تصریح کرد: امامان ما گویا هر یک، از صفتی از صفات حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها الگو گرفته اند و جامع صفات ایشان صبر است که اعلی درجه آن در امام عصر (عج) تجلی یافته است.

۱۳۹۵/۱/۱۱ - ۱۰:۱۱